Ziua Eroilor sărbătorită la Parohia Ceacu

În ziua praznicului Înălțării Mântuitorului nostru Iisus Hristos,credincioșii parohiei „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” – Ceacu dinProtopopiatul Călărași, au participat la Sfânta Liturghie, s-au împărtășit cuSfintele Taine, iar apoi au rememorat jertfa eroilor patriei pomenind și eroiiceacoveni.

După slujbă credincioșii au adus un pios omagiu eroilor din primul războimondial, fiind săvârșită o pomenirea la monumentul eroilor ceacoveni din curteaprimăriei Cuza-Vodă. Aceste momente ne ajută să păstrăm vie jertfa pe careînaintașii noștri au adus-o, jertfă fără de care noi nu ne-am bucura astăzi delibertate și demnitate.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...